top of page

Відділи та структура навчання у ДМШ №13

Навчальною програмою Харківської дитячої музичної школи №13 ім. М.Т.Коляди передбачено навчання учнів протягом 6 і 8 років в залежності від віку дітей і рівня їх музичної підготовки.

Piano Close-up

Фортепіанний відділ

Фортепіанний відділ є найчисленнішим в школі, він почав свою роботу з дня її заснування.В даний час на відділі працює 16 педагогів-піаністів. Учні відділу неодноразово ставали лауреатами міжнародних, всеукраїнських, обласних та міських оглядів, конкурсів і фестивалів.

Залежно від можливостей та інтересів кожної дитини, педагоги відділу включають в їх репертуар і класичну і сучасну музику.

Якщо ви хочете грати на концертах, музикувати в колі сім'ї, вміти слухати і розуміти музику і нарешті інтелектуально розвиватися, тоді ми чекаємо вас на нашому фортепіанному відділі.

Orchestra

Відділ оркестрових інструментів

Відділ оркестрових інструментів існує у двох напрямках:
- струнно-смичкові інструменти (скрипка, віолончель);
- духові та ударні інструменти (флейта, кларнет, ударні інструменти).

Велику увагу педагоги відділу приділяють роботі з ансамблями малих форм: дуети, тріо, квартети. Часто учні цього відділу працюють в тісному зв'язку з інструменталістами інших відділів. Завдяки цьому народжуються яскраві і незвичайні музичні номери.
Багато випускників відділу стали професійними музикантами і зараз працюють в кращих оркестрах України, Росії, Німеччини, США, Ізраїлю, Іспанії та Греції.

Image by Matthijs Smit

Відділ народних інструментів

Тут діти навчаються грі на різних народних інструментах: гітара, бандура, акордеон, баян, домра, балалайка і бандура.

На відділі успішно працюють ансамбль бандуристів, гітаристів, змішані ансамблі, ансамбль електронних інструментів і оркестр народних інструментів.

Більшість педагогів відділу - викладачі вищої кваліфікаційної категорії, педагоги-методисти.
Професійні успіхи вихованців відділу відзначені на багатьох конкурсах і фестивалях в Україні, Росії, Чехії. Смороду є стипендіатами щорічних стипендій кращих учнів міста Харкова.

Крім навчальної та концертної діяльності учні відділу беруть участь в різних виїздах на природу, конкурсах, святах і капусниках.

Sheet Music

Відділ вокально-теоретичних дисциплін

Відділ об'єднує викладачів музично-теоретичних дисциплін, хорового класу і сольного співу.
Відділення вокально-хорових дисциплін має два напрямки:
- Академічний вокал. Основна мета академічного вокалу - це постановка голосу, знайомство з шедеврами світової класичної та сучасної вокальної музики. 
- Хор. Більшою мірою хорові заняття сприяють розвитку голосових даних, вдосконаленню музичного слуху, оволодінню вокально-хоровими навичками і прояву творчої індивідуальності учнів.

Вивчення музично-теоретичних дисциплін є невід'ємною частиною будь-якої музичної школи. Музично-теоретичний цикл дисциплін, що вивчаються в школі, включає такі предмети, як Сольфеджіо, Музична література, Історія мистецтва, Шумовий оркестр, Композиція, Елементарна теорія музики. Це саме ті предмети, без яких важко собі уявити формування повноцінного музиканта. Вони повною мірою сприяють розвитку музичного слуху, виховують грамотного виконавця, активного слухача, вчать любити і розуміти музику.

Image by Bud Helisson

Відділ для дітей із недоліками зору

У 1991 році, вперше на Україні відкрито музичне відділення дитячої музичної школи № 13 ім. М. Коляди з безкоштовним навчанням для дітей-інвалідів по зору.

На відділенні працює 22 викладачі і концертмейстера. Головна мета педагогічного колективу - виявлення і розвиток музичних здібностей незрячих дітей, подолання недоліків, зумовлених повною або частковою втратою зору, розширення їх соціальних контактів і комунікативних можливостей.

Сьогодні з 210 учнів гімназії-інтернату 120 дітей навчаються на музичному і хоровому відділеннях музичної школи. Діти можуть вибрати такі спеціальності: фортепіано, баян, акордеон, бандура, гітара, домра, скрипка, віолончель, кларнет, флейта, ударні інструменти. Всі учні відділення відвідують теоретичні заняття: хор, сольфеджіо, музична література, різні ансамблі, основи руху та танець, основи настройки і ремонту музичних інструментів.

bottom of page